|
Op maandagavond 23 April hebben Mieke, Ben en Peter met hun RC Lasers gezeild voor de kust van Scheveningen.
Met de zeilboot van Mieke en Ben zijn we de haven uitgevaren en koers gezet richting de Pier en het Kurhaus! Voor de kust hebben we het anker uitgegooid en de boten opgetuigd.
Het was rustig weer, windkracht 3 maar dan heb je toch wel aardige golven en vooral niet te vergeten,stroming! Na wat gezeild te hebben bleek de stroming op sommige plekken behoorlijk te zijn; soms werd mijn boot langzaam weggezet door de stroming. Met deze stroming in combinatie met de lage windkracht is het nog best lastig om te varen; met wat meer wind zou het wellicht beter gaan.
Ben voer een mooi kruisrak en moest na een tijdje zijn afstandsbediening neerleggen om het anker op te halen. Terwijl hij dat deed bleef zijn boot rustig aan de wind zelfstandig doorzeilen, wat een heel leuk gezicht was! Nadat we de boten uit het water hadden gehaald zijn we met een zeer tevreden gevoel terug gevaren naar de haven. Bij aankomst in de haven werden we zowaar opgewacht door medewerkers van de Koninklijke Marechaussee! Ze hadden ons gezien en vroegen zich met een gezonde belangstelling af wat we aan het doen waren. Na uitleg en controle van onze papieren hebben we de Lasers nog laten zien en ze vonden het erg leuk! Na een heerlijk diner van Mieke aan boord en koffie ben ik weer naar huis gegaan en kunnen we spreken van een zeer geslaagde avond!
Met dank voor de gastvrijheid van Mike en Ben.
Peter van den Hoogen
NED 32.
|